XVII Міський конкурс “Майстер української орфографії”

21 лютого 2019 року на базі закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5 Тростянецької міської ради відбувся вже традиційний конкурс «Майстер української орфографії», присвячений Міжнародному дню рідної мови. З року в рік зростає кількість його учасників. Цьогоріч  99 школярів 3-11-х класів закладів освіти Тростянецької ОТГ змагалися за престижне звання. Найбільш чисельною була команда ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 – 30 учасників.

Теми письмових конкурсних робіт підвищеної орфографічної складності розкривали проблему збереження рідної мови кожною нацією та разом із цим необхідність знання державної: 3 клас – «Рідна мова» , 4 клас – «Мова – скарбниця духовності народу» , 5 клас – «Мово моя українська!», 6 клас – «Як американець за три роки вивчив українську», 7 клас – «Фанат української мови, якого тримали за ґратами», 8 клас – «Твори хвилю єдності!», 9 клас – «Український мовленнєвий етикет», 10 клас – «Двомовність для України – це поцілунок смерті», 11 клас – «Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію».

Звання «Майстра української орфографії» вибороли кращі з кращих:

3 клас: ЗЗСО № 2 – Натарова Валерія, Вовк Максим; ЗЗСО № 3 – Ковальова Анастасія, Перчило Яна; ЗЗСО № 5 – Куценко Назарій, Моїсеєнко Поліна,  Гладченко Данііл; Смородинська Філія ЗЗСО № 5 – Новопашин Артем.

4 клас: ЗЗСО № 2 – Зубов Іван; ЗЗСО № 3 – Берднікова Дар’я, Овчаренко Поліна.

5 клас: ЗЗСО № 2 – Кириченко Дар’я; ЗЗСО № 3 – Голубнича Вікторія, Ткаченко Анна; Філія № 4 ЗЗСО № 4 – Березіна Анастасія; ЗЗСО № 5 – Близнюк Поліна, Тарануха Денис.

6 клас: Філія № 1 ЗЗСО № 5 – Гладченко Дар’я; ЗЗСО № 2 – Гричаник Поліна, Краснянська Єлизавета; Кам’янський ЗЗСО – Гаврилова Ірина.

7 клас: ЗЗСО № 2 – Дзюба Олександра; ЗЗСО № 3 – Хоменко Сніжана; Філія № 4 ЗЗСО № 3 – Павленко Юлія; ЗЗСО № 5 – Яковлєва Діана.

8 клас: ЗЗСО № 2 – Левченко Дмитро.

9 клас: Філія № 4 ЗЗСО № 3 – Трофімцова Анна.

10 клас: ЗЗСО № 2 – Євдокимова Богдана; ЗЗСО № 3 – Турчина Аліна; ЗЗСО № 5 – Матвієнко Єлизавета, Сотнікова Неоніла; Кам’янський ЗЗСО – Юрченко Оксана.

11 клас: ЗЗСО № 2 – Скребець Євгенія; ЗЗСО № 5 – Слабоспицька Марія, Яновицька Тетяна.

Разом із учнями радість перемоги розділили й учителі-наставники:

Філія № 1 ЗЗСО № 5 – Поліщук І. В., Пустовіт Т. В.

ЗЗСО № 2 – Міщенко І. А., Підопригора Ю. М., Бабич В. В., Цьома Л. М., Бєлокопитова В. С., Жабко Т. П.

ЗЗСО № 3 – Гресь І. Й., Подоляк Ю. С., Хоменко Л. О., Пасікун О. І., Лампак Л. І.

Філія № 4 ЗЗСО № 3 – Столяренко Л. М., Головченко І. М.

ЗЗСО № 5 – Калюжна Л. М., Білокопитова Л. В., Селегень Т. В., Кудря В. П.

Смородинська Філія ЗЗСО № 5 – Карпова Т. П.

Кам’янський ЗЗСО – Мірошниченко Л. В.

Підтримувати материнську мову можна по-різному: читати і розмовляти, збирати підписи на її захист, брати участь у різноманітних проектах тощо. Учасники ж нашого конкурсу вкотре довели: грамотна людина – майбутнє нації. Головне, щоб не було байдужих до неї, мови своїх батьків, мови свого народу!

[supsystic-gallery id=4 position=center]