Формуємо інформологічні компетентності вчителів інформатики

Сучасність змушує вчителя постійно працювати над собою, розвивати навички, удосконалювати вміння. 1 листопада 2019 року на базі Тростянецької Філії № 4 І-ІІ ступенів ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 3 Тростянецької міської ради відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів інформатики «Використання Інтернет-сервісів у підвищенні кваліфікації вчителів інформатики в умовах реформування освіти». Педагоги ознайомилися з платформами Prometheus, EdEra, сайтами Всеосвіта, На Урок, які можна використовувати для самоосвіти. Також розглянули курси для роботи з програмним забезпеченням mozaBook, що дозволяє розробляти цікаві уроки з 3-D сценами, інтерактивними інструментами та навчальними відео з біології, хімії, фізики та інформатики. В умовах стрімкого розвитку STEM-освіти необхідно залучати вчителів та учнів до розробки STEM-проектів. У цьому їм у пригоді може стати участь у сесіях WEB-STEM школи, що проходить щорічно за підтримки Інституту модернізації змісту освіти.

Учителі розглянули питання інноваційної діяльності учнів і використання різноманітних засобів та методів для ефективного уроку інформатики. Методичною родзинкою стало знайомство з програмами доповненої реальності, що дозволяють використовувати сучасні гаджети на уроках з метою зацікавлення школярів. Педагоги також спробували себе у ролі учнів і долучилися до виконання завдань з різних тем курсу «Інформатика».

Актуальним питанням є підготовка до ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики та інформаційних технологій. Саме тому вчителі обговорили найбільш складні завдання, які зазвичай викликають в учнів труднощі під час їх виконання.

Наприкінці засідання були розроблені методичні рекомендації щодо участі вчителів у різноманітних методичних заходах, конкурсах та вебінарах, публікацій досвіду їх роботи на веб-ресурсах та ефективної підготовки учасників ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформатики та інформаційних технологій.

IMG_20191101_105344

Зображення 4 з 6