Знання – не заради оцінок, а для життя

Освіта ХХІ століття – це освіта для людини. Формування особистості дитини відбувається в процесі соціалізації, тому державою визначено суспільно важливе завдання для освітян – забезпечити розбудову такого освітнього простору, у якому особистість з раннього дитинства усвідомлювала б свою суспільну значущість і набувала досвіду взаємодії з соціумом.

11 жовтня 2019 року освітяни Тростянецької міської ОТГ гостинно приймали учасників обласного семінару «Інноваційна діяльність закладу освіти як один із чинників соціалізації обдарованих дітей» – методистів відділів (управлінь) освіти, які відповідають за напрям роботи з обдарованою учнівською молоддю, учителів, які готують учнів до предметних олімпіад та конкурсів.

Перша частина семінару відбулася в ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 5 Тростянецької міської ради. Педагогів зустріли в оновленому холі закладу освіти, що вразив європейським стилем. З вітальним словом звернулася до присутніх начальниця відділу освіти Тростянецької міської ради Новак Н. Л. та побажала плідної, творчої роботи. Ґрунтовно висвітлила проблемні питання соціалізації обдарованої молоді методистка Сумського ОІППО Каленик О. В. Психологічний аспект співпраці представників різних поколінь (Бебі-бумери, Х, Y, Z, Альфа) розкрила методистка методичного кабінету відділу освіти Тростянецької міської ради Шабельник Н. В. Директорка ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 5 Бондаренко І. В. розповіла про створення освітнього середовища для обдарованих дітей.

Творчу активність учителів та учнів на уроках природничих наук засвідчила практична частина семінару. Учительки фізики Кравченко Н. А., географії Міщенко О. В., біології Яценко Г. В. разом із вихованцями репрезентували калейдоскоп методичних інновацій «Краса не має шкодити здоров’ю». Учні продемонстрували навики роботи з новітніми фізичними вимірювальними приладами, електронним мікроскопом, освітнім програмним забезпеченням mozaBook та довели, що отримані знання необхідні в подальшому житті.

Друга частина семінару розпочалася зі знайомства з роботою шкільного лісництва «Нескучанське» ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 Тростянецької міської ради, керує яким учителька біології Солоха К. А. Для учасників семінару діти провели заняття у класі під відкритим небом. Гості дізналися багато цікавого про флору Тростянеччини та випробували себе у знанні лікарських рослин. Важливо, що частина випускників шкільного лісництва пов’язує свою подальшу професійну діяльність саме з лісовим господарством.

Загальновідомо, що діти мають бути не лише всебічно розвиненими, а й здоровими. Тренінгове заняття «Вітамінні чаї, осінні десерти для імунітету… і не тільки» провели тренерки Школи здорового харчування Лазоренко О. А. та Міщенко І. А. Найменші учасники семінару, учні 3–4-х класів, навчали дорослих правильно заварювати різноманітні натуральні чаї та виготовляти поживні й корисні десерти.

Учасники семінару дійшли висновку, що соціалізація – це двосторонній процес: збагачення знаннями  і реалізація себе через набутий досвід. Молодому поколінню потрібна школа, яка дає не лише знання, а й уміння застосовувати їх у житті. «Навчаємо й виховуємо успішного учня, а в дорослому житті – успішного працівника» – саме це гасло є пріоритетним у діяльності освітян Тростянецької міської ОТГ.

IMG_0029

Зображення 3 з 18