Іноваційні технології на уроках географії

26 березня 2019 року на базі закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 5 Тростянецької міської ради відбулося засідання міського методичного об’єднання вчителів географії. Міщенко Олена Василівна провела майстер-клас “Застосування інноваційних технологій”.

Репрезентуючи роботу над науково-методичною проблемою “Соціалізація особистості на уроках географії шляхом упровадження інноваційних технологій”, педагог продемонструвала використання в освітньому процесі програмного забезпечення mozaBook для інтерактивної дошки, що урізноманітнює інструментарій шкільних уроків за рахунок ілюстраційних, анімаційних і творчих презентаційних можливостей. Видовищні інтерактивні елементи і вбудовані додатки, призначені для розвитку навичок, проведення дослідів та ілюстрування, пробуджують зацікавленість учнів і допомагають свідомо засвоювати навчальний матеріал.

Використовуючи mozaBook, учні мають змогу досліджувати різноманітні об’єкти, змінювати їх параметри, спостерігати й аналізувати результати своїх дій, робити висновки на основі спостережень. Кожна тема доповнена тестом “Перевір себе”. У форматі 3D діти можуть побачити, наприклад, атмосферну циркуляцію чи будову вулкана. При цьому з’являються можливості для творчої діяльності, моделювання, що сприяє формуванню пізнавального інтересу, активності, розвитку всіх форм мислення.
Олена Василівна створила учнівські зошити, доповнені зображеннями, малюнками, інтерактивними 3D-сценами, освітніми відео, аудіоматеріалами і завданнями.

Понад 100 тематичних додатків допомагають учителю у відпрацюванні та поглибленні навчального матеріалу.
Керівник ММО Гулакова Тетяна Іванівна зосередила увагу присутніх на активній підготовці учнів до ЗНО з географії, зокрема на виробленні практичних навиків розв’язування географічних задач.

Підбиття підсумків відбулося за “круглим столом”, де вчителі відзначили, що розвивати дітей покоління Z, які мають “кліпове” мислення за допомогою крейди неможливо, тому сучасне освітнє середовище обов’язково повинно мати відповідне програмне забезпечення.

[supsystic-slider id=3]