Управлінські компетентності керівників закладів загальної середньої освіти в умовах децентралізації

Відповідно до плану роботи Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на 2019 рік, 11 грудня 2019 року на базі закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №5 Тростянецької міської ради відбувся обласний семінар директорів закладів загальної середньої освіти «Управлінські компетентності керівників закладів загальної середньої освіти в умовах децентралізації».

У заході взяли участь 28 директорів навчальних закладів області.

Обласний семінар відкрила Перлик Вікторія Володимирівна, методистка з управлінської діяльності Сумського ОІППО, яка ознайомила присутніх із планом роботи обласного семінару та закцентувала увагу на формуванні та розвитку професійної компетентності керівників навчальних закладів в умовах децентралізації.

Бондаренко І.В., директорка ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 5 Тростянецької міської ради, привітала присутніх із початком роботи семінару, ознайомила гостей із навчальним закладом, його діяльністю, успіхами як учнівського, так і педагогічного колективу. Розповіла про досягнення начального закладу, які стали можливими завдяки колективній діяльності та децентралізації освіти.

Лампак Л.І., директорка ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 3 та Заїка О.М., завідувачка Тростянецької Філії № 4 І-ІІ ступенів ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 3 представили власний досвід самоменеджменту як елементу управління навчальним закладом в умовах децентралізації.

Бурлака С.М., директорка ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 Тростянецької міської ради висвітлила модель управління закладом освіти як соціальною системою.

Синявіна Л.І., директорка Кам’янського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Тростянецької міської ради презентувала учасникам семінару формулу управління розвитком педагогічного колективу в умовах сучасної школи.

У рамках семінару учасники обмінялися думками у методичному полілозі, жваво обговорювали в групах законодавчі зміни стосовно управлінських компетентностей в умовах децентралізації освіти.

Директором ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 5 Бондаренко І.В. для гостей обласного семінару було організовано оглядову екскурсію закладом, під час якої було представлено педагогічні цікавинки: використання програмного забезпечення «MozaBook» на уроці географії, робота 3-D принтера на уроці технологій, матеріально-технічне оснащення кабінету біології, упровадження електронного щоденника «Моя школа» (литовського продукту, адаптованого під українських учителів, дітей та їх батьків) та створення освітнього і розвивального середовища у кабінетах НУШ. Також очільниця закладу запросила учасників семінару до оновленого холу школи, де присутні могли оглянути картини з краєвидами та історичними пам’ятками Тростянця і зробити колективне фото на згадку.

Перлик Вікторія Володимирівна, методистка з управлінської діяльності Сумського ОІППО, подякувала присутнім за колективну, змістовну роботу, надала рекомендації директорам-учасникам семінару стосовно управлінської діяльності у закладах освіти.

Цікаві зустрічі, творча атмосфера, обмін думками та жваві обговорення освітніх проблем – усе це мало місце на обласному семінарі директорів закладів загальної середньої освіти.

фото-16

Зображення 1 з 5